fbpx Skip to main content

Wiele osób wybiera meble do swoich domów z myślą o długowieczności. Potrzebują stołu, który nie zepsuje się w ciągu zaledwie kilku lat, ale chcą też czegoś wyjątkowego i estetycznego. Stół z żywicy, wykonany z żywicy epoksydowej i naturalnego twardego drewna, to jeden współczesny styl, który jest na topie. Ale jak trwała jest żywica?

Jak się okazuje, żywica epoksydowa jest niezwykle trwała . Połączenie twardego drewna i żywicy w stoliku rzecznym tworzy niezwykłą powierzchnię, która jest jednocześnie piękna i mocna.

Trwałość żywicy

Żywica epoksydowa brzmi prawie zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa, ale to, co potrafi poradzić, zadziwi cię. Żywica jest odporna na wysokie temperatury i żrące chemikalia i ma doskonałą wytrzymałość na zginanie, co oznacza, że ​​może wytrzymać wiele naprężeń. Utwardzanie może potrwać kilka dni, ale ostatecznym rezultatem powinna być gładka powierzchnia, która pomieści prawie wszystko, co rzuca na nią Twoja rodzina!

Gotowy produkt jest praktycznie niezniszczalny. Ta trwałość i nieprzepuszczalność sprawiają, że są doskonałym wyborem dla restauracji o dużym natężeniu ruchu, obsługujących młodsze tłumy lub rodziny z małymi dziećmi. Oczywiście jest to również odpowiedni materiał do wykorzystania jako dekoracja na stole rzeki!

Powierzchnia żywicy jest często powlekana w ochronnym połysku po procesie zalewania, co czyni żywicę epoksydową bardziej odporną na wióry, pęknięcia, zarysowania i poparzenia. Rezultatem będzie coś, z czego możesz cieszyć się bardzo długo, a może nawet na zawsze!

Żywotność stołu z żywicy

Więc ile lat możesz oczekiwać, że będzie trwała żywica twojego nowego rzeki? Zwykle jest to mebel do salonu i dlatego nie ma tak dużego ruchu jak inne stoły. Połączenie dwóch trwałych materiałów oznacza, że ​​możesz oczekiwać, że Twój stół z żywicy będzie trwał długo!

Nie oznacza to, że nie musisz się tym przejmować, ale żywica epoksydowa to ułatwia. Jest higieniczny, ponieważ jest znaczny (co oznacza, że ​​jest nieporowaty), co również ułatwia czyszczenie. Żywica to idealny materiał powierzchniowy, nie tylko stoły do ​​salonu, ale także do kuchni i laboratoriów! Ponieważ jest nieprzepuszczalny, nie ma znaczenia, jakiego środka czyszczącego używasz na powierzchni. Tworzenie pęknięć lub uszkodzeń jest prawie niemożliwe i możesz oczekiwać, że Twoja żywica pozostanie lśniąca nawet po latach użytkowania.

Należy pamiętać o powierzchniach z żywicy, że producent musi je bardzo ostrożnie nalewać. Żywica epoksydowa może być katastrofą, jeśli nie zostanie dokładnie nałożona, a jeśli nalewak popełni błąd podczas nakładania, usunięcie materiału może zająć dużo pracy. Kolory są również wrażliwe na blaknięcie przez promieniowanie UV, więc trzymaj je jak najdalej od bezpośredniego światła słonecznego.