fbpx Skip to main content

Zastanów się nad zestawem jadalnym z orzecha włoskiego wykonanym przez mistrza mebli. Orzech jest dramatyczny, odważny i bogaty w kolorach od jasnożółtego do głębokiego brązu z androgynicznym urokiem. To drewno nadaje się do delikatnych i kobiecych mebli, a także mocnych i męskich elementów. Jest wszechstronny i biorąc pod uwagę cenę rynkową mebli z orzecha włoskiego, sam w sobie jest cenny.

Tym, co nadaje temu zestawowi jadalnego z orzecha włoskiego największą wartość, nie jest jednak jego wygląd ani cena, ale to, że artysta zrobił go specjalnie dla kupującego. Krótko mówiąc, zestaw do jadalni jest cenny, ponieważ jest wykonany na zamówienie, prawdopodobnie ręcznie przez rzemieślnika i został wykonany na zamówienie.

Są to trzy rzeczy, które automatycznie zwiększają wartość mebli. Niestety, dziś wielu używa tych terminów luźno, opisując proces tworzenia mebli. Niektórzy producenci używają ich zamiennie, mimo że ich znaczenia można bardzo wyraźnie odróżnić od siebie.

Unikaj wprowadzających w błąd taktyk marketingowych, które zabierają te warunki, dowiadując się, co naprawdę oznaczają.

1. Ręcznie robione
Definicja: wykonane ręcznie lub ręcznie

Ręcznie robione meble wyglądają dokładnie tak: brzmi: zbudowane i zmontowane własnymi rękami. Kupujący przywiązują większą wagę do ręcznie robionych mebli – lub dowolnego przedmiotu ręcznie robionego w tym zakresie. Po pierwsze, implikuje to, że więcej wysiłku włożono w stworzenie tego przedmiotu; a po drugie, że każdy jest wyjątkowy.

Chociaż może to być prawda, należy również pamiętać, że termin „ręcznie robiony” dotyczy również mebli z masowo produkowanymi częściami, które są dosłownie montowane ręcznie. Postrzegane wartości wyjątkowości i stosowane umiejętności rzemieślnika nie są już w równaniu. Zastosowanie to redukuje „ręczne” do powierzchownego etapu procesu produkcyjnego zaprojektowanego bardziej pod kątem wydajności, a mniej sztuki.

2. Wykonane na zamówienie
Definicja: wykonane według indywidualnych specyfikacji

Wykonane na zamówienie meble odnosi się do elementów, które rzemieślników budujących według specyfikacji klienta. Pozwala między innymi na wybór koloru, rodzaju użytego materiału, wykończenia i projektu. Co więcej, nadal kwalifikuje się jako meble „na zamówienie”, nawet jeśli możesz zdecydować tylko o jednej lub dwóch z tych rzeczy.

Dzięki rynkowi przepełnionemu znormalizowanymi częściami produktowymi, wielu ma możliwość nadania swojego stylu i smaku również w produkcji mebli do ciastek. Ta iluzja wyboru pozwala producentom rozciągnąć znaczenie terminu „na zamówienie”.

Oczywiście termin używany do rozróżnienia linii między produkcją masową a produkcją niestandardową jest teraz rozmazany. Za pomocą technologii i Internetu producenci mogą masowo produkować meble, a jednocześnie włączać wkład swoich klientów do standardowego projektu. Nie ma znaczenia, czy dostosowanie ogranicza się tylko do wyboru koloru lub materiału. Technicznie rzecz biorąc, produkt nadal należy do tej kategorii.

Mówiąc wprost, masowa produkcja nie jest złą rzeczą. Jest to przecież powód, dla którego tak wiele rzeczy, które lubimy, są dostępne w przystępnych cenach. Po prostu w produkcji mebli masowa produkcja często odbywa się kosztem wyjątkowego kunsztu.

3. Wykonane na zamówienie
Definicja: wyprodukowany w celu zaspokojenia specjalnego lub indywidualnego zapotrzebowania

Meble są wykonywane na zamówienie, jeśli produkcja rozpoczyna się dopiero na zamówienie klienta.

Termin „na zamówienie” stosowany jako deskryptor mebli oznacza wyłączność i, często, luksus. Daje meblom pewien prestiż, biorąc pod uwagę, że inni nie mogą kupić tego samego nigdzie indziej.

Z technicznego punktu widzenia każdy producent może zadeklarować status wykonania na zamówienie dowolnego produktu pod swoją marką – nawet jeśli zastosuje dokładnie ten sam proces, którego używają inni producenci, tworząc podobny produkt. To ten rodzaj marketingu i brandingu, który czasem osłabia znaczenie i znaczenie „na zamówienie”. Nabywcy muszą przeprowadzić badania przed zakupem mebli, które same się oznakują.

Jednym z powodów, dla których te terminy są używane zamiennie, jest fakt, że procesy te często działają w tandemie, tworząc nakładanie się produkcji. Na przykład można dostosować ręcznie wykonane meble, dostosować meble na zamówienie i wykonać ręcznie wykonane meble na zamówienie.

Poniżej znajduje się zastosowanie praktycznych elementów w skądinąd kreatywnej współpracy. Zadamy pytania dotyczące specyfikacji produktu, takie jak „Jak duża jest Twoja jadalnia i jak duży byłby twój stół jadalny?” Możesz liczyć na niuanse pokoju lub przestrzeni, które chcesz nam urządzić.

Oferujemy sześć różnych gatunków drewna do wyboru. Ponadto oferujemy kilka pięknych opcji wykończenia, dzięki czemu możesz dostosować swoje meble do własnych .

Wybór drewna i wykończenia może zmienić wygląd mebli. Jeśli podejmujesz te najważniejsze decyzje dotyczące mebli niestandardowych po raz pierwszy, nie martw się; chętnie pomożemy wybrać kombinacje, które pozwolą uzyskać pożądany wygląd.

Równowaga jakości i sztuki
Meble odzwierciedlające kunszt i ciężką pracę – to elementy, które przemawiają do każdego oddanego gospodarza domowego. Świadomość, że ciężka praca i umiejętności potrzebne do stworzenia mebla wywołują wysoki poziom sentymentu. Również tego rodzaju meble obiecują jakość i ponadczasowość stylistyczną. To ci, którzy pozostaną w rodzinie przez wiele lat, a nawet pokolenia.