fbpx Skip to main content

Stoły rzeczne z żywicy epoksydowej szybko i mocno trafiły na rynek. Dziesiątki sprzedawców i jeszcze więcej twórców czy stolarzy zaczęło je oferować. Wachlarz cen jest bardzo ogromny, mniejsze, prostsze stoliki można kupić za kilkaset złotych, natomiast te duże, rozbudowane, to już niejednokrotnie cena powyżej średniej krajowej. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem stołu z żywicy epoksydowej, bez wątpienia jesteś zahipnotyzowany wyjątkowym pięknem i unikalnością, które one posiadają. Każda część tych stołów może być ukształtowana tak, aby była Twoim wymarzonym stołem, ale jak ze wszystkim, cena może być dość zmienna. Im bardziej indywidualny projekty, tym znacząco cena szybuje w górę.

Ile kosztuje zakup stołu z żywicy? Przeanalizowaliśmy wiele ofert, a najniższy koszt, jaki można uzyskać, dobrze wykonany, średni stół z żywicy epoksydowej to 1500 PLN, a górna półka cenowa może przekroczyć 10 000 PLN. Cena ta różni się w zależności od rozmiaru, gatunku drewna, lokalizacji, marki żywicy epoksydowej, dostosowania i artysty. Ale po kolei.

Koszt zakupu stołu epoksydowego. Analiza podstawowych wydatków. 1

Rozmiar

Jednym z głównych czynników wpływających na cenę stołów epoksydowych jest ich rozmiar. Jest to bardziej oczywisty czynnik, ponieważ materiały będą kosztować więcej. Większy stół = więcej żywicy, ale to nie zawsze idzie w parze. Drewno najczęściej sprzedaje się na metry/3, co oznacza, że ​​im większy kawałek, tym więcej kosztuje. Osobiście jestem zdania że żywica powinna być dodatkiem do drewna, a nie odwrotnie. Zbyt duża ilość żywicy może przysłonić piękne walory drewna jakimi są np. usłojenie lub kolor. Piękne kawałki drewna, na stół dla 4 osób może kosztować nawet 1000zł.

Gatunek drewna

Gatunki drewna nie wydają się być największym czynnikiem różnicującym cenę, jednak ma to znaczenie. Koszt ten sprowadza się do wielu czynników, takich jak obszar, w którym mieszkasz (co jest pozyskiwane, a jakie gatunki pochodzą z importu), wiek drewna, piękno słojów i dostępne zasoby. Poszukiwanie drewna lokalnego lub o dużej podaży może pomóc w obniżeniu kosztów stołu, który otrzymujesz. Dąb czy orzech, będzie tańsze niż np. czeczota akacji.

Koszt zakupu stołu epoksydowego. Analiza podstawowych wydatków. 2

Marka żywicy epoksydowej

Jest to jeden z głównych czynników kosztu zakupu stołu epoksydowego. Większość twórców ma już określoną markę, której używają w zależności od projektu, ogólnie – dostajesz to, za co płacisz. Zalecam porozmawiać z przyszłym twórcą stołu jakie używa żywice, oraz o ich przeznaczeniu. Czasem istotne jest by żywica zawierała filtr przeciw UV. Najtańsze i nienadające się do tego typu projektu żywice kosztują już od 40 zł/kg. Niestety, nie można ich użyć, myśląc o udanym projekcie do sprzedania. Dobrej jakości życie przygotowane do tzw. głębokich odlewów, odporne na UV to koszt około +-70zł/kg. Jeśli blat składa się w większości z żywicy, nie trudno sobie policzyć, ze sama żywica będzie kosztować krocie.

Indywidualny projekt

Indywidualne, niestandardowe projekty często, lecz nie zawsze mogą kosztować małą fortunę. Do wykonania takich stołów niejednokrotnie potrzeba użyć dodatkowych narzędzi, a nawet maszyn. Czasem potrzeba zastosować zupełnie inną technologię niż standardowo. Ale bywają też przypadki, gdy więcej czasu spędza się na projektowaniu tego stołu, niż zajmuje to praca fizyczna przy nim. Projekt to też poświęcony czas przez artystę.

Koszt zakupu stołu epoksydowego. Analiza podstawowych wydatków. 3

Cena artysty

Twórca stołu jest zdecydowanie najdroższą częścią zakupu epoksydowego stołu rzecznego. Ta cena jest zasłużona. Wykonanie stołów epoksydowych może zająć kilka tygodni <- pisaliśmy o tym tutaj, nawet profesjonalistom. Utwardzanie, planowanie, szlifowanie, oraz „wykończenie” każdego szczegółu – to przychodzi tylko z doświadczeniem i czasem. I tu naprawdę potrzeba ogrom cierpliwości jak i czasu. Chociaż często można znaleźć tańszą siłę roboczą, w tym miejscu nie chcesz tanio, SERIO. Specjaliści w zawodzie nie tylko zapewniają wymagane doświadczenie, ale także narzędzia, przestrzeń i dostęp do drewna i żywicy epoksydowej, których możesz nie być w stanie uzyskać. Im lepszy artysta, tym lepszy stół.

Lokalizacja

Podobnie jak z tematem drewna, ma wiele wspólnego z materiałem i dostępnością. Niektóre żywice epoksydowe mogą nie być dostępne we wszystkich krajach. Ponieważ jest to trend rosnący, nie wszędzie dociera. Jeśli mieszkasz gdzieś na wsi, może być trudno znaleźć lokalnego artystę, więc dodanie do twoich wydatków będzie kosztem wysyłki i czasu. Twoja (kupującego) lokalizacja i lokalizacja wykonawcy mogą spowodować zwiększenie kosztów nawet o kilkaset zł. 

Wykończenie powierzchni

Do wykończeni powierzchni blatów można zaliczyć oleje, woski, lub lakiery. Każdy z tych systemów aplikuje się w inny sposób, Oleje i woski nie potrzebują znacznej ilości narzędzi. Lakier potrzebuje dodatkowo sprężarkę jak i pistolet lakierniczy. O pewnej ręce już nie będę wspominać. Zaplecze narzędziowe też jest w cenie. Narzędzia do polerowania są potrzebne przy każdym rodzaju wykończenia.
Blat bez wykończenia, a z wykończeniem np. lakierem, może być droższy o kilkaset złotych.

Koszt zakupu stołu epoksydowego. Analiza podstawowych wydatków. 4

Nie zapominajmy że co całości projektu należy doliczyć podstawę, jak i cały transport. Współpraca na krótkich dystansach nie sprawia problemów. Gorzej gdy taki mebel trzeba wysłać, a w obecnych czasach materiał służący do pakowania ( sklejka/płyta osb ) szybują mocno w górę. Jest to koszt ponownie po stronie klienta.

Czy stół z żywicy epoksydowej jest wart swojej ceny?

Jeśli przeczytałeś ten post, będziesz musiał podjąć własną decyzję. Stoły epoksydowe są niesamowicie drogimi meblami, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić, stoły epoksydowe są zdecydowanie warte swojej ceny. Dodają niepowtarzalnego piękna, które nie ma sobie równych w innych meblach. Istnieje również możliwość ich dopasowania do określonych potrzeb. Stół doda element „wow”, który można osiągnąć tylko dzięki niesamowitej sztuce. 

Pamiętaj, cena stołów to bardzo indywidualny akcent tego typu projektów. Jedne stoły mogą kosztować ” adekwatną kwotę wg. naszego uznania”. Inne mogą być znów bardzo poza naszym zasięgiem. Stoły są dziełem sztuki, i mogą kosztować małą fortunę, ale każdy wykonawca powinien odpowiednio ubrać w słowa dlaczego jego praca jest droższa od kogo innego.

Koszt zakupu stołu epoksydowego. Analiza podstawowych wydatków. 5

62 / 100

Odwiedź nasz sklep

  • taniej o: 10%

    MAX80mm Wolnoobrotowe mieszadło nienapowietrzające do żywicy epoksydowej.

    45,00 

    Poprzednia najniższa cena: 45,00 .

  • Teksturowany wazon ze szklanym wkładem | Druk 3D

    69,00 
  • Blok szlifierski, uchwyt na papier ścierny | Druk 3D

    39,00 
  • MOSIĘŻNE Muszki – kokardki do blatów drewnianych

    35,00 39,00 
Recenzja żywicy epoksydowej Epodex PRO+
testywoodlove

Recenzja żywicy epoksydowej Epodex PRO+

Do testów trafiła zyskująca coraz większą popularność żywica Epodex PRO+ system, która wg specyfikacji daje…
Czytaj dalej
Ograniczanie pękania podczas DOMOWEGO suszenia drewna.
woodlove

Ograniczanie pękania podczas DOMOWEGO suszenia drewna.

Drewno świeżo ścięte jest zawsze podatne na pękanie. Pierwszą ważną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest…
Czytaj dalej
Jak dbać o formy silikonowe?
woodlove

Jak dbać o formy silikonowe?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że firmy nie są wieczne, i…
Czytaj dalej

Zostaw komentarz

otrzymujesz
na dowolny zakup, uwzględniając minimalną kwotę zakupu. * NIE ŁĄCZY SIĘ Z INNYMI PROMOCJAMI
RABAT 10%
Kod kuponu: nlqlpwzr8l10