fbpx Skip to main content

Pielęgnacja i konserwacja mebli z drewna zwykle obejmuje odkurzanie, czyszczenie, polerowanie lub woskowanie, aby meble mogły długo wytrzymać i wyglądać jak najlepiej. Dobry kawałek drewnianych mebli dodaje urody i podnosi jakość wizualną Twojego domu lub biura. Dobra wiadomość jest taka, że ​​naturalne drewno nie wymaga wiele konserwacji. Jednak im lepiej traktujesz meble z drewna, tym dłużej będą one trwać.

Najważniejszą wskazówką dotyczącą ochrony mebli jest regularne odkurzanie i polerowanie mebli drewnianych. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak dokładnie to zrobić, jakie są najlepsze metody pielęgnacji mebli i jak możesz zachować najlepszy wygląd różnych rodzajów drewna przez wiele lat, przeczytaj nasze porady.

Pamiętaj, że pielęgnacja i konserwacja drewna będą najczęściej zależeć od wykończenia elementu. Aby uniknąć uszkodzenia wykończenia i powstrzymać tworzenie się ciemnego filmu na twoich cennych elementach, po prostu postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami pielęgnacji i konserwacji mebli. Oto codzienne i okresowe, dokładne czyszczenie i pielęgnacja mebli z drewna, których szukasz.

Wytyczne dotyczące pielęgnacji i konserwacji mebli z naturalnego drewna

Odkurzanie, czyszczenie, nakładanie pasty woskowej i okazjonalne głębokie czyszczenie to wszystkie niezbędne kroki w ochronie mebli z drewna, o których należy pamiętać. Jeśli właśnie kupiłeś nowy mebel, najlepiej poprosić o szczegółowe wytyczne dotyczące pielęgnacji i czyszczenia.

Jak prawidłowo odkurzyć meble

Odkurzanie mebli z drewna to pierwszy krok w pielęgnacji mebli, którego nie należy pomijać. Osady w powietrzu gromadzą się w warstwie filmu na kawałkach drewna i mogą zarysować ich powierzchnię. Częste czyszczenie usunie te unoszące się w powietrzu osady i zatrzyma gromadzenie się warstw pyłu.

Podczas odkurzania można używać różnych narzędzi. Poddane obróbce ściereczki, klasyczne pędzle z piór, miękkie, niestrzępiące się ściereczki, ręczniki frotte i szmatki z wełny jagnięcej doskonale nadają się do odkurzania drewnianych mebli. Najważniejsze jest to, że są czyste i miękkie. Łatwo i skutecznie usuwają kurz. Pył może jednak rozproszyć się w powietrzu, a sucha szmatka może spowodować mikroskopijne rysy na drewnie. Dlatego możesz delikatnie zwilżyć ściereczkę do czyszczenia i temu zapobiec.

 • szczotki ze strusich piór łatwo ślizgają się po dowolnych, w tym delikatnych powierzchniach, i docierają do trudno dostępnych miejsc. Ich małe włókna zbierają i zatrzymują cząsteczki kurzu, pozostawiając za sobą czyste, pozbawione kurzu i pierza powierzchnie drewniane.
 • Nie pozostawiające włókien ściereczki nie pozostawiają kłaczków, gdy są używane do odkurzania. Aby wyłapać kurz, zwilż je minimalnie.
 • Specjalnie potraktowane, miękkie i nie rysujące szmatki łatwo przyciągają i zatrzymują kurz i brud. Możesz używać ich zamiast silikonowych sprayów do czyszczenia drewnianych mebli.
 • Użyj ręczników frotte, aby wysuszyć i usunąć wilgoć pozostałą po odkurzeniu za pomocą wilgotnej szmatki. Powierzchnia frotte jest wykonana z wielu tkanych pętelek, które mogą zatrzymać dużo płynu.
 • szmatki z owczej wełny zawierają lanolinę, która tworzy naturalny ładunek magnetyczny. Ta funkcja sprawia, że ​​odkurzacze z owczej wełny łatwo przyciągają i zatrzymują kurz. Używaj tych odkurzaczy do odkurzania wszelkich drewnianych powierzchni i trudno dostępnych miejsc.

 

Aby zapewnić optymalną pielęgnację mebli, zawsze używaj miękkiej ściereczki do czyszczenia. Jeśli nie czyścisz prawidłowo mebli, kurz może zarysować powierzchnię drewna. Najlepiej nigdy nie czyścić mebli suchą szmatką, ponieważ może to spowodować mikroskopijne rysy na drewnie. Używaj tylko środków do czyszczenia mebli.

 • Najpierw równomiernie spryskaj powierzchnię mebli. Unikaj używania większej ilości sprayu niż to konieczne.
 • Następnie przetrzyj powierzchnię okrężnymi ruchami za pomocą czystej ściereczki z mikrofibry.
 • Na koniec wytrzyj powierzchnię ponownie suchą szmatką, aby uzyskać ładny połysk.

Nigdy nie używaj mydła i wody do czyszczenia drewnianych mebli. Woda nie jest przyjacielem drewna, ponieważ powoduje pęcznienie drewna i plamienie mebli. Nigdy nie używaj mokrej ściereczki do odkurzania mebli. Jeśli zauważysz lepkie miejsca na powierzchni drewnianych mebli, być może będziesz musiał użyć mydła i wody. Idź ostrożnie. Zanurz szmatkę w łagodnym detergencie rozpuszczonym w wodzie. Prawie suchą szmatką szybko wytrzeć obszar i natychmiast spłukać i wysuszyć miękką, czystą szmatką.

Coroczna pielęgnacja i konserwacja mebli z naturalnego drewna

Będziesz musiał wypolerować swój stół raz w roku, aby upewnić się, że świeci tak, jak przy pierwszym wejściu do domu. Unikaj produktów na bazie silikonu, ponieważ z czasem mogą zostać wchłonięte przez naturalne drewno i zrujnować twój rustykalny stół. Polerowanie stołu wymaga trochę wysiłku. Na szczęście musisz to robić tylko raz w roku.

Pielęgnacja i konserwacja mebli z drewna są w rzeczywistości dość proste i łatwe. Zacznij od regularnego odkurzania mebli kawałkiem miękkiej ściereczki, aby zachować ich wygląd i elegancję.

Ze względu na charakter drewna na twoim stole z czasem pojawią się małe pęknięcia. Aby zachować jego długowieczność, utrzymuj wilgotność względną między 40% a 45%.

Podczas przenoszenia stołu unikaj przeciągania go. Zamiast tego podnieś stół i odłóż go powoli. Użyj nasadki regulacyjnej u dołu nóg, aby wypoziomować stół. Nasze drewniane stoły są ciężkie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, znajdź ją podczas przenoszenia.

Wrogowie twoich mebli z naturalnego drewna 

 • Bezpośrednie światło słoneczne! To wróg numer jeden wśród naturalnych mebli z drewna! Zawartość UV w świetle słonecznym niszczy lakier do mebli drewnianych. Trzymanie mebli z dala od bezpośredniego światła słonecznego przedłuży ich żywotność.
 • Rozlane płyny! Jeśli jakikolwiek płyn rozleje się na meble, natychmiast wytrzyj je suchą szmatką. Drewno nigdy nie powinno być mokre! Używanie podstawek do napojów pomoże zapobiec powstawaniu pierścieni wodnych.
 • Ciepło! Umieszczenie gorącego przedmiotu na drewnianej powierzchni spowoduje uszkodzenie wykończenia drewna i pozostawi trwałe białe ślady i / lub plamy na odsłoniętym obszarze. Zawsze używaj podstawek i grubych mat, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu gorących przedmiotów z drewnem.
 • Wilgotność! Drewno jest bardzo wrażliwe na wilgoć. Wraz ze zmianą pogody zmienia się również poziom wilgotności w domu. Ta zmiana wilgotności zmienia wilgotność mebli drewnianych. W wyniku zmian wilgotności meble drewniane mogą się kurczyć i rozszerzać. Wysoka wilgotność powoduje pęcznienie drewna, a nadmierna suchość powoduje pękanie i pękanie drewna. Dlatego bardzo ważne jest utrzymanie normalnego poziomu wilgotności w domu lub biurze.

Pielęgnacja i konserwacja mebli z drewna Live Edge

Naturalistyczne stoły z żywymi krawędziami wykonane są z jedynego w swoim rodzaju drewna i eksponują organiczny, naturalny kształt drzewa. Nierówna powierzchnia, wgłębienia, pęknięcia i sęki to cechy, które sprawiają, że te stoły są wyjątkowe i ponadczasowe. Lubimy je, doceniamy i delektujemy się ich wyjątkowym, wyjątkowym wyglądem. Utrzymanie i pielęgnacja powierzchni drewnianych stołów z żywymi krawędziami i innych mebli z żywymi krawędziami może jednak stanowić wyzwanie. To nie jest trudne, wystarczy wiedzieć, jak to zrobić. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby przedłużyć żywotność stołu z żywymi krawędziami Naturalist, zachować jego funkcjonalność i wyglądać niesamowicie przez wiele lat.

Pęknięcia i sęki żywych krawędzi mogą zatrzymywać kurz i brud głęboko w zagnieceniach. Za pomocą ściereczek z mikrofibry można wcisnąć się wystarczająco głęboko w te rowki i zabezpieczyć je przed kurzem i brudem. Jeszcze łatwiej materiał z mikrofibry usunie kurz z powierzchni stołu.

Regularnie, jeśli nie często, odkurzaj drewniany stół z żywymi krawędziami, aby uniknąć gromadzenia się warstw kurzu, ponieważ mogą one porysować powierzchnię. Jest to prosty proces pielęgnacji i konserwacji mebli z drewna, który zapewnia długą żywotność i wspaniały wygląd Twojego drewnianego stołu na żywo.

Wyczyść swój drewniany stół Live Edge za pomocą naturalnych środków czyszczących

Wybór naturalnych środków czyszczących to zawsze świetny pomysł. Czyszczenie mebli z drewna za pomocą mieszanki wody i octu jest jedną z najprostszych i najbardziej naturalnych metod, która jest bardzo skuteczna. Ocet ma właściwości antybakteryjne i jest skuteczny w czyszczeniu nieregularnych powierzchni.

Proces: Wymieszaj pół szklanki białego octu z pół litra ciepłej wody w wiadrze. Zanurz miękką ściereczkę w mieszance i dokładnie ją wykręć. Ściereczka powinna być wilgotna, nie nasiąknięta. Nie używaj więcej wody niż musisz, ponieważ może ona wniknąć w drewno i wykończenie stołu. Aby przedostać się do szczelin, sęków i pęknięć, delikatnie wepchnij szmatkę do dołków drewnianego stołu na żywo za pomocą palca. W razie potrzeby ponownie zanurz szmatkę w mieszaninie wody i octu, wykręć i powtórz proces. Gdy stół będzie czysty, wysusz go suchą, miękką ściereczką z mikrofibry.

Czyszczenie mebli z drewna za pomocą oliwy z oliwek i octu to kolejna metoda, która sprawi, że Twój drewniany stół będzie wyglądał jak pierwszy raz. Ta naturalna mieszanka powinna być stosowana jako naturalny lakier do mebli do drewna, który ożywi i odnowi drewno, nie częściej niż raz lub dwa razy w roku. Przed wypróbowaniem tego procesu należy najpierw przetestować mały obszar stołu.

Proces: Wymieszać ćwierć szklanki oliwy z oliwek i ćwierć szklanki białego octu. Nałóż niewielką ilość mieszanki octu z oliwą z oliwek na miękką ściereczkę na drewniany stół i wypoleruj jej powierzchnię, aby uzyskać pożądany połysk. Oliwa z oliwek uzupełnia wilgoć drewna, a ocet przyniesie korzyści drewnu dzięki jego właściwościom antybakteryjnym.

Jeśli zdecydujesz się użyć przemysłowych produktów do polerowania drewna na stół z żywymi krawędziami, pamiętaj, że mogą pozostawić resztki, które z czasem zaparują drewno na stole. Może to wpłynąć na piękny, organiczny wygląd szorstkich, nierównych krawędzi, które tak bardzo kochamy. Przemysłowy lakier do drewna po prostu wypełni sęki i pęknięcia i po pewnym czasie będzie trudny do usunięcia. Unikaj tego, polerując tylko płaską powierzchnię stołu i omijając sęki, pęknięcia i doły.

Chroń stoły drewniane Live Edge przed ciepłem

Naturalistyczne stoliki na żywo wykonane są z prawdziwych, w 100% drewnianych płyt. Jak każde drewno, są one również wrażliwe na wysokie temperatury. Trzymaj je z dala od miejsc o wysokiej temperaturze, takich jak kaloryfery lub otwarty płomień.

Chroń drewniane meble Live Edge przed wilgocią

Jak wszystkie inne drewniane meble, żywe stoły z drewna nie lubią wilgoci i nie będą w stanie wytrzymać uszkodzeń spowodowanych wilgocią. Jeśli używasz żywego drewnianego stołu w salonie lub jadalni, pamiętaj, aby używać podstawek, gdy bawisz się z przyjaciółmi lub rodziną. Wszelkie przypadkowe rozlane ciecze należy natychmiast wyczyścić za pomocą czystej, miękkiej ściereczki wykonanej z chłonnego materiału. Wilgoć osadzona na powierzchni stołu może uszkodzić wykończenie.

Pielęgnacja i konserwacja mebli z drewna jest łatwa dzięki Naturalistycznej Stolarce

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zatrudnić usługi związane z konserwacją mebli, czy też zabezpieczyć ochronę mebli przed konserwacją, konserwacja naszych produktów z drewna żywicznego i żywych stołów jest prosta i łatwa. Odpowiedzi na wszystkie pytania są powyżej. Zebraliśmy wszystkie fakty dotyczące pielęgnacji i konserwacji mebli z drewna w jednym miejscu i odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania, które otrzymujemy od naszych klientów.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zapewnić długowieczność, wysoką funkcjonalność i wspaniały wygląd jedynych w swoim rodzaju drewnianych mebli. Zapraszam do kontaktu z nami , jeśli masz dodatkowe pytania na temat naturalnej pielęgnacji i konserwacji drewna.