fbpx Skip to main content

Okres trwałości, Shelf Life

Jest to informacja jak długo produkt przetrwa tylko leżąc na półce, nie będąc otwierany. Jest to szczególnie przydatna informacja dla osób planujących zaopatrzyć się w większe stany magazynowe. Okres przechowywania odnosi się do długości czasu od daty produkcji, w którym produkt jest objęty gwarancją na podstawie karty danych technicznych.
Jednak gwarancja oznacza, że ​​spełnione są wszystkie inne wymagania środowiskowe, aby produkt został gotowy do użytku przez określony czas. Właściwe przechowywanie materiału jest ważne ponieważ niektóre produkty muszą znajdować się w obszarach o regulowanej temperaturze lub mogą wymagać przechowywania w chłodnym miejscu lub z dala od światła słonecznego, a nawet po prostu pozostawiony w pozycji pionowej.

Okres trwałości, żywotność oraz żelowanie. Czym to właściwie jest? 1


Żywotność, Pot Life

Mówiąc najprościej, jest to czas, w którym żywice mogą być nakładane na powierzchnię. Okres przydatności do użycia rozpoczyna się po zakończeniu mieszania i kończy się, gdy mieszanka nie nadaje się do aplikacji.
Brak żywotności wynika z niedostatecznego wymieszania produktu lub zbyt długiego pozostawania materiału po wymieszaniu. Żywotność mieszanki zależy również od różnych łączonych materiałów. Znajomość żywotności produktu jest przydatna w sytuacjach, w których żywica musi być wymieszana i pozostawiona na określony czas przed nałożeniem.

Żelowanie, Working Life

Żelowanie produktu to czas, w którym lepkość pozostaje wystarczająco niska (płynna), aby można go było dokładnie nałożyć na powierzchnię, zanim zacznie się utwardzać. Ponownie, zależy to od wielu czynników, takich jak temperatura, ekspozycja na słońce, poziom wilgotności i inne.
Każda żywica ma inny okres przydatności do użycia i okres użytkowania, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób te czynniki mogą wpływać na produkty, których używasz w swoich projektach.
Czas żelowania to czas, w którym mieszany system żywicy żeluje lub staje się tak lepkie, że nie można go już traktować jako nadającego się do obróbki lub wylewania. System żywic przekształca się z płynnej mieszaniny chemikaliów w materiał stały, którego głównym materiałem konstrukcyjnym jest wysoce usieciowany polimer.
Czas żelowania można mierzyć, śledząc lepkość, aż do momentu, gdy lepkość jest tak wysoka, że ​​nie jest już cieczą. Zegary żelowe mierzą ten czas, obracając wrzeciono w cieczy aż do momentu, w którym zatrzyma się obrót, ponieważ lepkość jest zbyt wysoka, tj. materiał uległ żelowaniu.

51 / 100

Odwiedź nasz sklep

  • Promocja!
  • Promocja!

    OUTLET – KSIĄŻKA – Żywica epoksydowa.

    45,00 

    Poprzednia najniższa cena: 45,00 .

Na co uważać przy zalewaniu zdjęcia żywicą epoksydową?
woodlove

Na co uważać przy zalewaniu zdjęcia żywicą epoksydową?

Pokrycie zdjęcia powłoką żywiczną jest fascynujące - w rzeczywistości żywica epoksydowa przenosi fotografie na wyższy…
2 października 20213 min Czytaj dalej
Shared65 768x512
testy

Frez do płaszczyzn — realna konkurencja dla ogólnodostępnych rozwiązań?

Witajcie ponownie! Testowanie różnych produktów to świetna sprawa. Poznajesz ludzi, którzy tworzą nowe rozwiązania, lub…
28 maja 20228 min Czytaj dalej
Szlifowanie blatu po wyjęciu z formy
testy

Test włoskiej żywicy marki Alcea. Głębokość to 5mm oraz 50 mm.

Alcea, jest to marka nieznana pośród żywicznej społeczności. A to błąd. To włoska firma, z…
15 grudnia 20219 min Czytaj dalej

Zostaw komentarz

otrzymujesz
na dowolny zakup, uwzględniając minimalną kwotę zakupu -59,99 zł. * NIE ŁĄCZY SIĘ Z INNYMI PROMOCJAMI
RABAT 10%
Kod kuponu: nlqlpwzr8l10