fbpx Skip to main content

Tak dla przypomnienia:

Deska / patera Z ATESTEM! – (to produkt, którego nikt nie widział) – przypomnę, bo mało kto o tym wie. Jako wykonawca bierzesz odpowiedzialność za wykonany produkt. Jeżeli ktoś dostanie uczulenie to nie przez żywicę a wykonawcę, który do tego dopuścił. Podobnie jak z elektroniką – możesz użyć wszystkich elementów z certyfikatami, ale gdy je połączysz, tworzysz nowy produkt nieposiadający żadnego certyfikatu, więc jak komuś Twój wyrób spali dom, to Twoja wina.

Ja jestem zdania, że żywica z dala od pokarmów. Już nie raz gasiłem pomysły na talerze, kubki, filiżanki czy sztućce z żywicy… o zgrozo.

Atesty Higieniczne PZH wystawia się na życzenie odbiorcy lub producenta przez instytucję upoważnioną do oceny jakości produktu, którą w Polsce jest Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH).

Dopiero po pozytywnym przejściu wielu testów i badań, wystawiany jest końcowy Atest PZH.

Twórca dokumentu zobowiązany jest do przebadania danego produktu pod względem jakości, składu chemicznego, właściwości mechanicznych itp. 

Niestety wiele osób używa żywic zawierających wszelkiego rodzaju dodatki, uszlachetniacze, stabilizatory jak i rozpuszczalniki -które to są częścią utwardzaczy, dzięki czemu żywice są nawet żrące dla skóry, zanim się całkowicie utwardzi. Nie mówiąc już o pyle ze szlifowania który, osadza się na skórze powodując podrażnienia a nawet poparzenia. Z obserwacji dostrzegam, że około 10 procent produkowanych pater jest tworzona z „czystszych żywic” które są wolne od dodatków. Ale nawet stosując najczystszą żywicę (która mogłaby mieć toksyczność porównywalną ze szkodliwością picia wody z butelki) dochodzi czynnik obsługi, warunków pracy, przestrzegania czasów i temperatur… długa lista czynników i zmiennych.

Więc proszę, zastanówcie się, zanim komuś sprzedacie żywice jako produkt mający kontakt z posiłkami. Atestowane produkty nie stworzą produktu z atestem. Atestowanie to nie tylko produkty, ale i „linia produkcyjna” i mimo chęci, pracując w piwnicy nigdy nie dostaniesz takiego atestu.

Żywica epoksydowa i deski do krojenia? MÓWIĘ NIE!

PS. Chcesz mieć pewność co do produktu? Przykryj żywicę szkłem!

Nie każdemu sprzedasz wszystko, co zechcesz… jednak każdy może być Twoim klientem.
Dbaj o jego zdrowie.

Isabell Winter Bm Bm3 9kdq Unsplash
60 / 100

Odwiedź nasz sklep

 • Pierścień magnetyczny do odciągu

  39,00 
 • KSIĄŻKA – Żywica epoksydowa. Poradnik dla początkujących

  79,00 
 • Magnetyczne przyłącze maszyn przemysłowych 100/120mm

  79,00 
 • e-book – Gips polimerowy – poradnik dla początkujących

  20,00 
Wpływ zmian wilgotności i temperatury przy utwardzaniu się żywic epoksydowych
woodlove

Wpływ zmian wilgotności i temperatury przy utwardzaniu się żywic epoksydowych

Wymyślanie kolejnego projektu z żywicy epoksydowej jest niesamowicie ekscytujące. Twórcy, którzy decydują się na pracę z…
Czytaj dalej
Dodatkowe zabezpieczenie żywicy epoksydowej, z możliwością regeneracji. PPF na żywicy epoksydowej.
testywoodlove

Dodatkowe zabezpieczenie żywicy epoksydowej, z możliwością regeneracji. PPF na żywicy epoksydowej.

Samoregeneracyjna folia chroniąca lakier to świetna opcja dla projektów żywicznych. PPF - termoplastyczna przezroczysta folia…
Czytaj dalej
Dlaczego produkcja mebli trwa tak długo?
woodlove

Dlaczego produkcja mebli trwa tak długo?

Jak długo należy czekać na meble? I co właściwie oznacza 4-8 tygodni. Postaramy się to…
Czytaj dalej

Zostaw komentarz

otrzymujesz
na dowolny zakup, uwzględniając minimalną kwotę zakupu. * NIE ŁĄCZY SIĘ Z INNYMI PROMOCJAMI
RABAT 10%
Kod kuponu: nlqlpwzr8l10