fbpx Skip to main content

Jak długo należy czekać na meble? I co właściwie oznacza 4-8 tygodni. Postaramy się to wyjaśnić w artykule przedstawiającym cały proces produkcyjny.

Często tworzenie produktu rozpoczyna się w momencie zakupu. Ten przedmiot jest stworzony specjalnie dla Ciebie.

Dodatkowo w produkcji tych produktów występuje pierwiastek ludzki. Ludzkie oczy oceniają tarcicę pod kątem wizualnej akceptacji, a dłonie dotykają każdego elementu, aby zapewnić gładkie wykończenie. Całkowicie naturalne drewno będzie miało wady i to jest częścią jego piękna, ale posiadanie pary ludzkich oczu pomaga podejmować świadome decyzje dotyczące wyglądu i rozmieszczenia słojów drewna.

Teraz, gdy poruszyliśmy kilka ważnych uwag, przejdźmy do procesu produkcyjnego bardziej szczegółowo. Oczywiście należy pamiętać że proces produkcyjny, jak i czas na wykonanie pięknego mebla zależny jest od konkretnego zakładu. Każdy zakład rządzi się własnymi prawami, jak i ma swoje własne wyszkolone techniki.

Przyśpieszanie czasów utwardzania się żywicy, lub wykończenia, może mieć drastyczne i często nieodwracalne skutki. Podanych czasów należy bezwzględnie przestrzegać, wiec nie należy „poganiać” osoby odpowiedzialnej za wykonanie przedmiotu.
Utwardzenie się żywicy jak i lakieru to łącznie ponad 2 tygodnie. Nie zapominajmy o wielu godzinach spędzonych na szlifowaniu, i poprawianiu skaz, finalnie przedmiot był idealny. Drewno też potrzebuje czasu na rozprężenie, pośpiech może być idealnym powodem popękanego blatu.

Zaczniemy od tarcicy, surowca, który jest cięty i przygotowywany zakładzie produkcyjnym. Chociaż w niektórych przypadkach tarcica o standardowym rozmiarze może być wstępnie przycięta, cała produkcja nie jest uruchamiana do momentu złożenia zamówienia. Oznacza to, że drewno jest wybierane na podstawie każdego konkretnego zamówienia.

Po zaplanowaniu naszego blatu, oraz umieszczeniu go w formie, widzimy jak będzie wyglądał docelowo. Jest to tak naprawdę ostatni etap gdzie jeszcze coś można zmienić. Po docięciu do formy nie ma już możliwości zmian ułożenia poszczególnych elementów.

Oczyszczone, zagruntowane drewno jest przymocowane do formy, a następnie zalewane żywicą epoksydową. Oczywiście ilość żywicy jest zależna od rozmiarów blatu, jak i ilości ubytków. Czasem potrzeba 1kg, żywicy, innym razem 50 ; )

Etap pełnego utwardzania się żywicy, zależy jest od wielu czynników, ale maksymalnie trwa 2 tygodnie.

Po rozformowaniu blatu, czeka go perfekcyjne przeszlifowanie i przygotowanie do nałożenia wykończenia. Często przez brak prostych krawędzi, szlifowanie może potrwać nawet kilka dni. Jest to proces który wymaga naprawdę dużo czas  i dokładności. Nie można tego przyśpieszać.

Po wyszlifowaniu, nakładane jest wykończenie. Olejowanie, woskowanie czy lakierowanie trwa dodatkowo 4-6 dni, ponieważ nakładanych jest na kilka warstw, a czas schnięcia jest dość długi. Po wyschnięciu wykończenia, przechodzimy do polerowania, które może trwać od kilku godzin do kilku dni.

Po wykończeniu blatu, przygotowaniu podstawy, odbywa się finalny montaż. Ten etap polega na wstępnym dopasowaniu wszystkich elementów takich jak np. szuflada czy podstawa stołu. Ten etap jest bardzo dokładny na koniec mamy gotowy mebel gotowy do wysyłki.

Ostatnim etapem jest pakowanie mebli do bezpiecznej wysyłki. Zalecamy wykonane skrzyń paletowych pod większe projekty. Wysyłka zamówienia powinna zawierać wszystkie niezbędne dokumenty. Wraz z instrukcjami użytkowania. Nie zaszkodzi w tym momencie zrobić kilku zdjęć całej paczki.

Głównym powodem, dla którego meble do Twojego domu są tak drogie, jest to, że zazwyczaj są wykonane z litego twardego drewna. Dodatkowo musi być prawidłowo zaprojektowany i wyprodukowany, aby zapewnić najlepszą jakość. Meble zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz nie są produkowane masowo, jak samochody czy telewizory. Tworzenie i projektowanie mebli z wyższej półki zajmuje przeważnie dużo czasu. W wysokiej jakości meblach stosuje się wysokiej jakości materiały, które zapewniają trwałość mebli przez wiele lat.

Ponieważ meble są używane przez bardzo długi czas, jakość ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrych mebli w domu lub biurze. Ta jakość jest często widoczna w wykończeniu mebli. Meble drewniane mają zwykle wyższą jakość wykończenia niż tańsze.

 

Ręcznie robione meble

Kilka innych rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli szukasz wysokiej jakości nowoczesnych mebli, to przyjrzenie się jakości rzemiosła. Nawet jeśli mebel jest niedrogi, ale  został dobrze wykonany, prawdopodobnie będzie trwał dłużej niż inne tanie nowoczesne meble. Zapewne będzie posiadał drobne detale, takie jak ukryte sprężynki czy rysy, które finalnie mogą dodać atrakcyjności i niepowtarzalności. Dodatkowo konstrukcja współczesnych mebli, zwłaszcza stołów, jest znacznie trwalsza niż to, co można spotkać w starszych meblach. Dzięki temu Twoje stoły nie ulegną łatwemu uszkodzeniu i będą służyć przez wiele lat.

Czas realizacji to tylko szacunek

Czas realizacji jest szacunkowy, i nigdy nie jest podawany jako dokładny. Podana data jest szacowaną datą zakończenia, a nie gwarantowaną. Może się zdarzyć wiele rzeczy, które mogą opóźnić harmonogram produkcji, takie jak choroby, nieplanowane urlopy pracowników i projekty trwające znacznie dłużej niż pierwotnie zakładano.  

Odwiedź nasz sklep

 • MAX60mm Mieszadło do farb i lakierów | Druk 3D

  49,00 
 • Promocja!

  ZESTAW Mieszadeł do żywicy epoksydowej

  90,25 
 • Promocja!

  OUTLET – KSIĄŻKA – Żywica epoksydowa.

  45,00 
 • Magnetyczne złącza do odciągu trocin i wiórów

  79,00 
Żywica epoksydowa do kontaktu z żywnością.
woodlove

Żywica epoksydowa do kontaktu z żywnością.

Tak dla przypomnienia: Deska / patera Z ATESTEM! - (to produkt, którego nikt nie widział) -…
Czytaj dalej
Ceramiczne zabezpieczenie drewna. Nanopowłoka na drewo oraz żywicę.
testywoodlove

Ceramiczne zabezpieczenie drewna. Nanopowłoka na drewo oraz żywicę.

Jestem wielkim fanem drewnianych mebli i dekoracji oraz tak naprawdę wszystkiego do powstaje z litego…
Czytaj dalej
Naturalny wosk do drewna. Dlaczego jest tak istotny?
woodlove

Naturalny wosk do drewna. Dlaczego jest tak istotny?

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swoich wyrobów drewnianych, oprócz utrzymywania ich w…
Czytaj dalej

Zostaw komentarz

otrzymujesz
na dowolny zakup dotyczy wszystkich produktów nieprzecenionych.
RABAT 10%
Kod kuponu: nlqlpwzr8l10